Blog Posts Digital Marketing

5 دلیل برای این‌که چرا شما نیاز دارید تا از ویدیو در استراتیژی بازاریابی تان استفاده کنید:

بازاریابان به طور فزاینده‌ی از ویدیو برای بهبود فروش محصول یا خدمت شان استفاده می‌کنند. آنها ویدیو را در یوتیوب، صفحه فرود (Landing Page)، ثبت وبینارها، ایمیل ها و غیره استفاده می‌کنند. ویدیو در معرفی برند برای مشتریان بالقوه کمک کرده و در برقراری ارتباط دایمی با مشتریان موجود مفید و مؤثر می‌باشد.

بر اساس یک تحقیق از هب‌اسپات، شرکت‌ها به حد متوسط ماهانه 18 ویدیو نشر می‌کنند. این نکته نشان می‌دهد که تقاضا برای ویدیو به طور قابل چشم‌گیری افزایش یافته و در بازاریابی خیلی با ارزش است. سوال اساسی امّا اینجاست که شما از این فرصت چه استفاده می‌توانید؟ جواب ساده برای این سوال این است که حالا زمانش رسیده تا شما نیز ویدیو را شامل استراتیژی بازاریابی تان کنید. در غیر آن صورت شما با خطر عقب ماندن از رقیبان تان روبرو می‌شوید.

در زیر 5 دلیلی ذکر شده که نشان می‌دهد ویدیو مارکتینگ می‌تواند کسب‌وکار تان را توسعه بخشیده و فروشات شما را افزایش دهد.

 1 – ویدیو می‌تواند سئو (SEO) را بهبود بخشد:

تحقیق هب‌سپات نشان می‌دهد که 65 فیصد از مخاطبین شرکت‌ها گفته آنها پس از دیدن ویدیوی یک برند به وب‌سایت آنها سرمی‌زند. این نشان می‌دهد که ویدیوهای دارای محتوای با کیفیت، مشتریان را با برند بیشتر درگیر کرده و بازدیدکننده‌گان وب‌سایت را افزایش می‌دهد. اهمیت این برای سئو در آن است که ترافیک و نرخ کلیک، یک فاکتور عمده در رده بندی نتیجه گوگل و دیگر ماشین‌های جستجو می‌باشد. بناءً وب‌سایت شما هرچقدر ترافیک و کلیک بیشتر بگیرد، به همان اندازه در جستجوی گوگل در رده بالا قرار می‌گیرد.

از آنجای‌که گوگل همه روزه در مشین لیرنینگ بهتر و بهتر می‌شود، این ماشین جستجو حال می‌تواند هزارها عنصر تصویر را در داخل ویدیو تشخیص دهد. هوش API ویدیویی گوگل حالا می‌تواند کلمات کلیدی (Key Words) را در داخل ویدیو فهرست کند که یک مزیت خیلی عالی برای سئوی شما می‌باشد.

ویدیو همچنان سئوی وب‌سایت شما را کمک می‌کند چون ویدیو در تمام دستگاه‌ها (موبایل، نوت‌پد و کامپیوتر) قابل جواب گو است. از آنجایکه پلتفورم‌های نشر ویدیو مثل یوتیوب و فیس‌بوک با سکرین‌های مختلف تنظیم شده و برای موبایل نیز تنظیم شده، شما می‌توانید مخاطبین بیشتری را تحت پوشش قراردهید.

از طرف دیگر گوگل صفحاتی را در اولویت نتایج جستجو قرار می‌دهد که دارای محتوای ویدیو باشد. این اهمیت شامل کردن ویدیو را در استراتیژی بازاریابی تان بیشتر می‌کند.

برای بهبود سئوی ویدیویی تان نکات زیر را مد نظر بگیرید:

الف) ویدیو‌های کوتاه آماده کنید: ویدیو کمتر از 2 دقیقه بیشترین دید را کسب می‌کند. بناءً این خیلی مهم است که تمام مطلب را در یک ویدیوی کوتاه بیان کنید. ویدیوهای بیشتر از آن نیز مؤثر است امّا ممکن به تعداد دید ویدیو صدمه بزند.

ب) محتوایی ویدیو تان را بنویسید: زمانی شما صدای ویدیو را به متن تبدیل می‌کنید، روبات گوگل به آسانی آن را تشخیص داده و در رده بالای نتیجه جستجو قرار می‌دهد.

ج) ویدیوی تان را بهینه کنید: اضافه کردن عنوان مرتبط، متن فرعی، توضیح و میتا تگ؛ برای ویدیوی تان نیز ماشین‌های جستجو را کمک می‌کنند تا به آسانی ویدیوی تان را تشخیص دهد.

د) تصویری پیش‌نمایش (Thumbnail) با کیفیت ایجاد کنید: ایجاد پیش‌نمایش چشم‌روبا می‌تواند بیشتر توجه جستجو کننده‌گان را کسب کند.

مطلب مرتبط: بازاریابی دیجیتالی چیست و چرا شرکت‌ها آن‌را شامل استراتیژی بازاریابی شان کنند؟

 2 ویدیو بازدیدکننده‌گان را بیشتر روی صفحات وب نگه می‌دارد.

بر اساس داده‌های نشر شده روی مجله فوربس، حد اوسط بازدید کننده‌گان وب‌سایت 88 فیصد بیشتر وقت شان را در صفحات دارای ویدیو خرج میکند در مقایسه با صفحات که در آن دیگر انواع از محتوا نشر شده. اگر این معلومات دقیق باشد، با اضافه کردن ویدیو در وب‌سایت تان، شما میتوانید مقدار زمان حضور بازدید کننده‌گان روی وب‌سایت تان را افزایش دهید.

مطلب مرتبط: بازار یابی محتوا چیست؟

یکی از دلایل ممکن این باشد که بازدیدکننده گان ویدیو را بیشتر سرگرم کننده می‌یابند نسبت به این که یک متن را بخواند. دلیل دیگر می‌تواند این باشد که اشخاص معلومات را از ویدیو بهتر کسب می‌کند. ایجاد ویدیو، چطور ها و دیمو ها نه‌تنها چانس افزایش مخاطبین تان بالا می‌برد بلکه ارزش و ابقایی مشتریان بالقوه تان را نیز بهبود می‌بخشد.

 3 – ویدیو دلربا است.

ویدیو می‌تواند توجه بیننده‌گان را بیشتر از متن جلب کند. چرا؟ چون ویدیو حواس دیدن و شنیدن را ترکیب می‌کند. به عبارت دیگر ویدیو دو چیز را باهم یکجا کرده که میتواند توجه را جلب کند: صدا و حرکت.

انسان‌ها مخلوق بصری است. بر اساس داده‌های سیستم معلوماتی یک مرکز تحقیقی در دانشگاه اشخاص می‌تواند چیزهای دیداری را 60،000 برابر سریعتر پردازش کند در مقایسه به متن. همچنان اکثر معلوماتی که از مغز می‌آید بصری است. این به این معنی است که بیننده‌گان پیام را از ویدیو سریعتر میگیرد در مقایسه به متن. به همین خاطر حد متوسط بیننده‌گان 95 فیصد بهتر معلومات را کسب میکند در مقایسه با 10 درصد محتوای که خوانده شود.

 4 با استفاده از ویدیو بازدیدکننده‌گان بیشتر به مشتری بالقوه تبدیل می‌شود.

بر اساس تحقیق احصائیه 10 بهترین ویدیو مارکتینگ در سال 2016، اضافه کردن یک ویدیو در صفحه فرود نرخ تبدیل (conversion rate) را به 80 فیصد افزایش می‌دهد. جایگذین کردن ویدیو به جای عکس در صفحه فرود، چانس نرخ تبدیل را افزایش می‌دهد. چون ویدیو جزئیات بیشتری از خدمت یا محصول تان را به نمایش می‌گذارد. از آنجای که بیننده‌گان بیشتر درگیر باشد، آنها بیشتر مفهوم را می‌گیرند و بیشتر بالای برند اعتماد می‎‌کنند. و اعتماد سرانجام باعث افزایش نرخ تبدیل می‌شود.

مطلب مرتبط: قیف بازاریابی (Marketing Funnel) چیست؟

 5 ویدیو بیشتر قابلیت اشتراک گذاری را دارد.

بر اساس معلومات وردستریم؛ ویدیوهای اجتماعی 1200 برابر بیشتر شیر می‌شود در مقایسه به تصویر و متن تنها. بر اساس گذارش شرکت فروشات و بازاریابی ویدیو در لینکداِن 20 برابر بیشتر شیر میشود در مقایسه با دیگر نوع از محتوا. چیزی که ویدیو را بیشتر قابل شیر می‌سازد این است: ویدیو نه تنها سرگرم کننده است بلکه با راه و روشهای مختلف ارزش عملی برای مشتریان ایجاد می‌کند.

نتیجه‌گیری: زمانیکه تصمیم می‌گیرید تا ویدیو را در استراتیژی بازاریابی تان شامل کنید، مطمئن شوید که با تیم بازاریابی تان مشوره نموده و در مورد بودجه و نرخ بازده سرمایه تان بحث کنید. و همچنین مطمئن شوید که کدام نوعی از ویدیو برا برند شما مؤثرتر تمام می‌شود.

Interpreter
Hussein Anosh
Digital Marketer Content Developer
Writer
Torrey Tayenaka
CEO of Sparkhouse
GUEST WRITER at entrepreneur.com

0 comments on “5 دلیل برای این‌که چرا شما نیاز دارید تا از ویدیو در استراتیژی بازاریابی تان استفاده کنید:

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: