Blog Posts

پنج روش برای تمرین کردن هنر مثبت اندیشی

خیلی سخت است تا در تمام اوقات مثبت باشی مخصوصاً زمانی‌که کارهای ما طبق پلان پیش نمی‌روند. امّا سوال اساسی این است که چطور بتوانیم تاثیرات فشار ها و تشویش ها را در هنگام سختی کاهش بدهیم.  جا دادن مثبت اندیشی تاثیرات بسزائی در زندگی ما دارد. پنج راه برای آمیختن مثبت اندیشی در زندگی تان را در زیر بخوانید.

1 استفاده از جملات تاکیدی:

این جملات را بیانیه های مثبت نیز یاد می‌کند. مثلاً من خیلی خوش حال هستم و خداوند را سپاس گذار، خیلی زیبا است که با همه لبخند بزنم و امثالهم. حقیقت این است که ما روزانه به طور نا خود آگاه یا آگاه صدها جمله منفی را استفاده می‌کنیم. بنابراین، به‌منظور آوردن مثبت اندیشی، روزانه باید مقدار جملات مثبت را به طور خود آگاهانه تکرار کنیم. زمانی که ما جملات تاکیدی مثبت را استفاده می‌کنیم، غده‌ای در بدن ما هورمونی را افراز میکند که پیام مثبت را به تمام اعضایی بدن ما می‌رسانند.

2 انتظار بهترین ها را داشته باشید:

چی دست آوردی میخواهید داشته باشید؟ این سوال بستگی به هدف، روز و زندگی شما دارد. اگر شما حداقل نتیجه را بخواهید، یقیناً همان را بدست خواهید آورد. ضرب‌المثل قدیمی میگه به مرگ بگیر که به تب رازی شود. بناءً انتظار بهترین‌ها را داشته باشید.

3 خود را با افراد مثبت اندیش احاطه کنید:

جیم ران سخنران و نویسنده می‌گوید، «ما اوسط 5 نفری هستیم که بیشترین وقت خود را با آنها سپری میکنیم.» اگر با پنج نفری با اعتماد به نفس دوست باشی، تو ششمین نفر آن هستی. اگر با پنج نفر اهل علم و معرفت دوست باشی، تو ششمین نفر آن خواهی شد. اگر با پنج نفر بی کار و ویل گرد دوست شوی، تو ششمین نفر آن خواهی شد. بناءً دوستان تان را طوری انتخاب کنید که مثبت باشند و همیشه شما را مثل خود بسازند.

4 روز تان را خوب آغاز کنید:

ساعت اول روز تان نوک روز تان است، آن را تیز و برنده آغاز کنید. تحقیقات نشان می‌دهند که نوعیت شروع روز تان تمام روز تان را تعریف میکند. آیا صبح بخاطر ترس از غیر حاضر شدن در وظیفه یا صنف تان از خواب بیدار می‌شوید یا اینکه با شور و شعف و هیجان از خواب بیدار می‌شوید. روز تان را با شکر و سپاس گذاری آغاز نموده و نماز بخوانید و ذکر کنید. بعد در باره تمام بهترین دست آورد های ممکن روز تان فکر کنید. با این کار شما تمام روز زیبا و مثبت زندگی خواهید کرد.

5 سپاس گذاری:

سپاس گذاری فکر تان را بالای تمام زیبای‌های زندگی تان متمرکز میکند و وقتی برای منفی فکر کردن نمی‌گذارد. برای تمام نعمت های که خداوند (ج) اعطا کرده سپاس گذار باشید و آن را در قلب تان حس کنید. حضرت نبی خداوند (ص) میفرماید: «سپاس گذاری بخاطر نعمت‌های که دریافت کردید، بهترین تضمینی برای تداوم آن نعمت‌ها است.» بنابراین سپاس گذار برای داشته هایت باش و روی خوبی های زندگی تان را ببینید نه تنها بدی های آن را.

گرد آورنده
حسین انوش
مسوول ویب‌سایت برجسته

0 comments on “پنج روش برای تمرین کردن هنر مثبت اندیشی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: