Blog Posts Entrepreneurship

10 بهترین تِک استارت‌اپ در افغانستان

در عصر حاضر، زندگی بدون تکنولوژی تقریباً غیر ممکن است. از زراعت و مالداری گرفته الی ترانسپورت و شهرسازی. تکنولوژی برای رشد وارتقای ظرفیت جامعه در بخش‌های صحت، تحصیلات، دسترسی به اطلاعات به‌روز شده…خیلی حیاتی و ضروری میباشد. از طرف دیگر در کاروبار و تجارت امّا پیشرفت و موفقیت شرکت‌ها رابطه‌ای مستقیم با مقدار استفاده از تکنولوژی دارد؛ هرچه‌قدر از تکنولوژی بیشتر استفاده کنید، به همان اندازه در کاروبار تان موفق‌تر خواهید بود. برای مدیریت و ارتباط با مشتری حداقل شما به کامپیوتر، موبایل، اینترنت، ویب‌سایت، بازاریابی دیجیتالی و غیره تکنیک‌های تکنولوژیکی نیاز دارید. بناءً دانستن آن‌عده از شرکت ها که خدمات تکنولوژیکی ارائه میکنند برای تان خیلی مهم است. در زیر ده بهترین تِک استارت‌اپ از لحاظ سرعت رشد، کیفیت خدمات، تخصص تیمی نام برده شده که شما را درکاروبار تان کمک خواهد کرد.

تونکست از لحاظ رشد یکی از پر سرعت‌ترین و در عین حال مبتکرترین استارت‌اپ تکنولوژیکی در افغانستان است. ماموریت شرکت تونِکست ارائه خدمات تکنالوژی مطابق معیارهای جهانی برای مشتریانش می‌باشد. این شرکت خدمات مثل مشاوره دهی آی‌تی، توسعه ودیزاین ویب، مدیریت سیستم معلوماتی، سیستم شبکه، تدارکات وسایل آی‌تی و ویب‌هاستینگ برای مشتریانش ارائه میکند.

تونِکست دو سایت انترنتی دیگر به نامهای مارت‌لینک (MartLink) و نِکست‌بوک (NextBook) دارد. مارت‌لینک فروشگاه‌ها و هوتل‌های بزرگ شهر را با مشتریان و مصرف‌کنندگانش وصل میکند و نِکست‌بوک یک ویب‌سایت و برنامه مالی و فروشات است که شرکت‌ها از آن بعنوان ثبت و کنترول فعالیت‌های مالی و فروشات خود استفاده میتوانند.

سلام زندگی نرم‌افزار موبایل است  که شما را با شفاخانه‌ها، کلینیک‌ها، دواخانه‌ها و داکتران مورد نیازد تان وصل می‌کند.این نرم‌افزار سکویی خوبی برای ارتباط با ارائه کننده‌گان خدمات صحی می‌باشد که براساس کتگوری‌های مثل موقعیت، دسته‌بندی داکتران، نوعیت ارائه‌ای خدمات و نرخ به شما توانایی جستجو را می‌دهد. دفعه‌ای بعد اگر شما نیاز به داکتر داشتید، مستقیم روی ویب‌سایت سلام زندگی رفته یا نرم‌افزار سلام زندگی را از گوگل پلی دانلود کرده و داکتر مورد نیاز تان را پیدا کنید و وقت ملاقات بگیرید.

الترارِت یکی از استارت‌اپ های با رشد سریع در افغانستان است که خدمات آی‌تی و توسعه ویب را نسبتاً ارزان ارائه میکند. اولویت شماره یک این استارت‌اپ مفاد نبوده بلکه ارئه خدمات خلاق و به‌روز شده هست. کارمندان این استارت‌اپ اکثراً ماهر و در ساحهء کاری شان متخصص و با تجربه هستند. خدمات که این شرکت ارائه میکند از قبیل دیزان ویب‌سایت و برنامه انترنتی، توسعه نرم‌افزار، نرم‌افزار موبایل، ویب‌هاستینگ، خدمات شبکه و آموزش های کاربردی در بخش خدمات آی‌تی میباشد.

برایت‌بیت یک شرکت توسعه نرم‌افزار است که در سال 2015 تاسیس شده. شرکت برایت‌بیت ثبت وزارت تجارت و صنایع جمهوری اسلامی افغانستان میباشد. ارزش های اصلی این استارت‌اپ سخت‌کار‌کردن و کار با کیفیت است. با وجود اینکه این شرکت تازه شروع است، حدود بیشتر از 300 مشتری شامل نهادهای دولتی و غیر دولتی است، دارد. این شرکت در بخش های توسعه ودیزاین ویب، دیتابِس و توسعه مدیریت سیستم معلوماتی ارائه خدمات میکند

اِچ‌سافت یا حسیب‌سافتیک شرکت توسعه نرم‌افزار افغانی است که دارای شماره ثبت 73907 و لیسانس نمبر D-66194 در وزارت تجارت و صنایع افغانستاناست. اِچ‌سافت یک شرکت حرفه‎‌ای توسعه نرم‌افزار و تکنالوژی معلوماتی – ارتباطی است که با افراد متخصص و مجرب مدیریت می‌شود.خدمات اِچ‌سافت عبارت‌اند از توسعه دیتابِس، توسعه ویب، توسعه MIS، گرافیک‌دیزاین، نرم‌افزار موبایلو ویب هاستینگ.

هدف اولیه 4 اِم‌تِک ارائه خدمات و امکانات تکنالوژی معلوماتی – ارتباطی برای شرکت‌های افغانی و در آینده شرکت‌های بین‌المللی میباشد. این شرکت در سال 2015 در شهر کابل شروع به‌کار نموده که خدمات به‌روز شده و خلاق برای مشتریان‌اش ارائه میکند. خدمات این شرکت شامل توسعه و دیزاین ویب، توسعه، دیزاین و مدیریت دیتابِس، دیزاین و مدیریت شبکه، مدیریت سیستم، گرافیک دیزاین، آموزش‌های کاربردی برای کارمندان دولتی و غیر‌دولتی، نوشتن پروپوزل و طرح تجاری و خدمات ترجمه میباشد.

افغان‌آی‌دی ارائه کننده خدمات تکنالوژیکی است که در بخش‌های مختلف خدمات ارائه میکند. رشد این استارت‌اپ پس از شروع پایه‌دار و سریع بوده که متعهد به ارائه خدمات با کیفیت می‌باشد. خدمات افغان آی‌دی عبارت‌اند از نرم افزار افغان آی‌دی برای ارتباط با مشتری به کار می‌رود، افغان آی‌دی هاست که خدمات ویب ارائه میکند، افغان آی‌دی کمپز که بخش نرم افزار افغان آی دی است و به منضور مدیریت خدمات تحصیلی استفاده می‌شود و جست فودو (Just Foodo) که شما از طریق آن آنلاین غذا سفارش داده میتوانید. 

توربوسافت یک استارت‌اپ است که در بخش آی‌تی خدمات ارائه میکند. خدمت اصلی این شرکت توسعه مدیریت سیستم معلوماتی است که شامل سیستم معلومات مشتری، سفارش مشتری، خرید و فروش، مدیریت فروشات املاک، سیستم معلومات کارمندان و بیانیه های مالی است. توربوسافت خدمات خودرا روی هردو ویب و دستکتاپ ارائه میکند.

دورنمای اسمارت‌مکتب تغییر سیستم ارائه خدمات تعلیمی برای متعلمین است. اسمارت‌مکتب با استفاده از تکنالوژی خدمات آموزشی را برای ملیونها متعلم و به صورت موثر و مثمر ارائه خواهد کرد. اسمارت‌مکتب میخواهد سیستم تعلیمی مکاتب را به صورت دیجیتالی ارائه کند. آنها با استفاده از تکنالوژی تمام مضامین اصلی مثل ریاضی، کیمیا، فزیک، بیولوژی، انگلیسی و تعلیمات اسلامی را را به شکل ویدیو در آورده و در دسترس متعلمین قرار بدهد.

اسپارک‌تِک یک استارت‌اپ مشورتی در بخش تکنالوژی است که تصدی‌های افغانی را دربخش تکنالوژی معلوماتی – ارتباطی (ICT) کمک میکند. ارائه خدمات با کیفیتو ارزان با تمرکز در بازار افغانستان، شرکت اسپارک‌تِک خدمات مشورتی و ارائه راه‌حل،شرکت‌های افغانی را توانمند ساخته و آنها را آماده رقابت با شرکت‌های خارجیمیسازد. خدمات شرکت اسپارک‌تِک عبارت‌اند از توسعه نرم‌افزار، توسعهدیتابِس، توسعه‌ای ویب، مدیریت سیستم محتوا، ویب‎هاستینک، گرافیک‌دیزاین، مشوره و آموزش آی‌تی.

معلومات اضافی:

ویب‌سایت برجسته نیز یکی از شرکت‌های تکنولوژیکی است که در بخش بازاریابی دیجیتالی، طراحی ویب و گرافیک دیزاین فعالیت می‌کند. برای دریافت معلومات بیشتر رویاین لینک کلیک کنید.

نویسنده و ترتیب کننده
حسین انوش
مسئول برجسته

0 comments on “10 بهترین تِک استارت‌اپ در افغانستان

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: