Blog Posts Entrepreneurship

شش مرحله برای گذار از استارت‌آپ به شرکت

زمانی ما در باره شرکت های بزرگ مثل اپل، گوگل، آمازون و غیره فکر میکنیم، نتیجه و شگرفی پیش‌رفت سال به سال آنها به ذهن ما می‌آید. بر علاوه اینکه این شرکت ها بسیاری چیز ها را به خوبی پیش میبرند، امّا من دلیل پیش‌رفت آنها را داشتن فرهنگ این شرکت‌ها میدانم.

به عنوان یک مشاور، من بسیار اوقات خود را با شرکت‌ها گذراندم و برای ایجاد فرهنگ شرکت، آنها را کمک کردم. من به این باورم که اگر شما می‌خواهید در کاربار تان موفق شوید، باید برای شرکت تان کلتور تعریف کنید. این کلتور خیلی تاثیرات‌زیاد بالای کار تان و نحوه انجام آن دارد.

در زیر شش نکته و ایده‌ای است که کمک تان میکند چطور یک فرهنگ خوب برای شرکت تان تعریف کنید:

  1. رسالت و دورنمای تان را مشخص کنید: عملکرد اساسی شرکت تان باید بر پایه بیانیه‌ای رسالت و دورنمای تان استوار باشد. این یک متنی است که نشان دهنده باور تان (رسالت شما) و کجا میخواهید برسید (دورنمای شما) است.
  2. رسالت و دورنمای تان را با اعضایی تیم تان به اشتراک بگذارید: پس از ایجاد یک دورنما و رسالت خوب، طرح انتقال این پیام مهم را به دیگر اعضای تیم تان بریزید. جلسه گروپی، دیدن تک تک از افراد تیم تان و یا از طریق ایمیل ساده ترین راه برای انتقال پیام تان است.
  3. معیار رفتاری تعیین کنید: در این مرحله شما به تعیین معیار های نیاز دارید که چطور از طریق رفتار رسالت تان را اجرا کرده و دورنمای تان را محقَّق کنید. نحوه برخورد تان با مشتریان روی موفقیت تان تأثیر پذیری زیاد دارد. رفتار معیاری تان باید تحت یک بیانیه نوشته شده و باید یا قابل مشاهده باشد، یا قابل لمس باشد و یا قابل محاسبه باشد.
  4. معیار رفتاری تان را تحت یک برنامه عملی به کارمندان تان بیاموزانید: زمانی معیار رفتاری تان آماده شد، شما نیاز به ترینینگ دادن افراد تیم تان دارید تا به خوبی این معیار ها به دست عملی سپرده شود.
  5. نتیجه و پاداش تعیین کنید: با تمرین کردن معیار های رفتاری در شرکت، کارمندان خوب تان را پاداش داده و کارمندان که این معیار ها را دنبال نمیکند تأدیب کرده و یا آنها را اخطار دهید.
  6. کارمندان تان را ارزیابی کنید: اگر شما از قبل ارزیابی سالانه داشتید، شما باید آن را تغییر داده و رسالت، دورنما و معیار های رفتاری تان را شامل این ارزیابی کنید. اگر این نکات شامل ارزیابی تان نباشد، تمام کوشش ها و فعالیت های تان نقش بر آب است. کارمندان فقط متوجه فعالیت های هستند که قابل اندازه گیری بوده و به آن ارزش داده شود.

نکته اساسی ایجاد فرهنگ برای شرکت است. این ربط به شما دارد تا آن را ایجاد کرده، تقویت کنید، حمایت کنید و تطبیق کنید. با انجام این کار شما برتری واقعی نسبت به رقیبان خواهید داشت و نتیجه عالی خواهید گرفت.

نویسنده: شاون دویل شاون دویل

ترجمه: تیم رسانه‌ای برجسته

0 comments on “شش مرحله برای گذار از استارت‌آپ به شرکت

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: